Ustam Kokoreç, İzmir Kokoreç, Bornova Kokoreç

  • Ustam Kokoreç Facebook
  • Ustam Kokoreç Twitter
  • Ustam Kokoreç Instagram

HAKKIMIZDA

Ustam Kokoreç olarak 2015 yılından beri İzmir Bornova'da kokoreç severlere hizmet veriyoruz. Lezzet, kalite ve hijyenden ödün vermeden sizi de gerçek kokoreç lezzeti tatmanız için bekliyoruz.

Vedat Demircan tarafından İzmir Bornova'da kurulan Ustam Kokoreç kokoreç severlere 2015 yılından beri hizmet vermeye devam etmektedir. Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünü tamamlayan Vedat Demircan sokak lezzeti olan kokoreçi yeni bir konsept oluşturarak tüm Türkiye'ye tanıtmak amacıyla Ustam Kokoreç markasını oluşturmuştur.

Ustam Kokoreç Lezzeti Nereden Geliyor ?

"Kullandığımız bütün malzemeler fabrikamızdan gelmektedir. Birçok ünlü kokoreççiye malzeme teminini biz yapıyoruz. Kokoreçin taze olması çok önemlidir. Hayvanın eti değişir. Baktığınız zaman kuzu eti ile dana eti bir değildir. Bağırsakta da belli yörelerin kuzularının bağırsağı daha güzeldir. Balıkesir yöresinin bağırsağı çok güzeldir. Yöre belirlemek önemlidir çünkü her yerde aynı kalitede bağırsak çıkmaz.

İzmir’de kokoreç daha çok aranılan bir yemektir. Kokoreçin iyi olması için yağın çok fazla atılmaması gerekir. Yağı çok kaçırırsanız müşteriyi rahatsız eder. Gömlek yağı gibi bir yağ vardır. Hayvanın karnından çıkan o yağ kullanılır. Bağırsak eriyen bir şey olduğu için porsiyon artsın diye bağırsağı çiğ bırakanlar var. Bağırsağı iyi pişirmek önemlidir. Biz de normalde İzmir usulü kokoreç yapıyoruz. İzmir usulünde tuz ve kimyon kullanılır. Baharat çok kullanıldığı zaman şüphe uyandırır. O yüzden çok fazla baharat kullanmayız. Her masada baharat vardır müşteri istediği gibi baharatını kendisi atabilir.

Restoranımızda 60-65 kişiye aynı anda hizmet veriyoruz. Dışarıya paket servisimiz de vardır. Biz paket servisi normalde yapmak istemiyorduk çünkü kokoreç çok çabuk soğuyan bir şey olduğu için bunu yapmak istemedik. Fakat müşterilerden gelen yoğun talepler üzerine paket servis hizmetini de başlattık."

Top